logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

PPA_nove_logoPPA zverejňuje registre poskytnutých podpôr

 

Pôdohodpodárska agentúra poskytne každoročne desiatky tisíc platieb vo výške stoviek miliónov eur. Napríklad len v minulom roku 2020 sme vyplatili 78 tisíc platieb v celkovej výške 766,9 milióna eur.

 

Komu platby z PPA idú? V akej výške? Informácie o tom komu, za čo a v akej výške PPA vyplatila platby zverejňujeme na našej webovej stránke www.apa.sk.  V základnom menu, v sekcii Registre nájdete prehľadne zoradené zoznamy rozdelené podľa jednotlivých typov podpôr ktoré poskytujeme:

PPA_1

Nie je nič ľahšie, ako nájdenie si podpory pre jednotlivé subjekty, stačí že zadáte IČO, alebo názov subjektu o ktorý sa zaujímate:

PPA_2

V registri nájdete aj celkový zoznam žiadostí o poskytnutie priamych podpôr za rok 2020 - vo formáte xls, v prehľadnej excelovej tabuľke, rovnako aj prehľad nahlásených pozemkov.

V jednotlivých registroch nájdete:

1. žiadosti o priame podpory

2. žiadosti o projektové podpory

3. štátnu pomoc a organizáciu trhu

4. prijímateľov pomoci

5. prehľady čerpania finančných prostriedkov

6. sadzby

7. faktúry a objednávky

Každý mesiac je priebežne zverejňovaný aj aktuálny prehľad vyplatených finančných prostriedkov ako v excelovej tabuľke, tak vo formáte pdf:

PPA_3

Pôdohospodárska platobná agentúra prehľad všetkých žiadostí o priame podpory podľa jednotlivých podporných schém, ktoré žiadatelia predložili na Pôdohospodársku platobnú agentúru v danom roku zverejňuje z dôvodu verejnej kontroly administrácie žiadostí o priame podpory, ako z dôvodu častých otázok novinárov a širokej verejnosti, a tiež kvôli zvýšeniu transparentnosti procesov pri poskytovaní finančných prostriedkov z rozpočtu Európskej únie a Slovenskej republiky.

 

 

V prípade potreby viac informácií sa neváhajte na nás obrátiť:

PhDr. Ladislav Ďurkovič
vedúci oddelenia komunikácie

Pôdohospodárska platobná agentúra
Tel. +421915762124
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.Najaktuálnejšie ceny agrokomodít

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel. Aktualizované každých 10 minút

pottinger

agbiz-KUHN-performer

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov