Basf Revysol

logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

PPA_nove_logoPPA ide tvrdo proti korupcii a podvodom

Vďaka úspešnému získaniu trvalej akreditácie môže Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) v rýchlom tempe prijímať nové protikorupčné opatrenia, ktoré garantujú, že sa stane dôveryhodnou a transparentnou inštitúciou. Dôkazom je vytvorenie novej Sekcie riadenia rizík a prevencie protispoločenskej činnosti. Táto sekcia bude úzko spolupracovať s  Európskym úradom pre boj proti podvodom (OLAF) s Európskou prokuratúrou (EPPO), Generálnou prokuratúrou SR a s OČTK.

Generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss ide tvrdo po podvodníkoch z minulosti a rovnako zodpovedne nastavuje nové opatrenia v rámci prevencie proti korupcii a podvodom do budúcnosti: „Pôdohospodárska platobná agentúra už nikdy nesmie zopakovať svoju minulosť. Musí byť dôveryhodným partnerom pre poľnohospodárov a náš vidiek“.

Nové nastavenia procesov, rovnako aj prijímanie efektívnych opatrení v PPA, hodnotia európske inštitúcie veľmi pozitívne. Predovšetkým zmeny v oblastiach konfliktu záujmov, rizikovej činnosti, korupcie a protispoločenskej činnosti. PPA pripravuje aj Memorandum o spolupráci s Finančnou správou v oblasti poskytovania informácií o podnikateľských subjektoch a plnení si povinností voči štátu.

PPA poskytuje priestor na nahlasovanie korupčných či protispoločenských aktivít, mailové adresy, na ktoré môže verejnosť takúto činnosť nahlasovať. Sú k dispozícii na webovej stránke agentúry www.ppa.sk:

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 

 

Tlačová správa PPANAJAKTUÁLNEJŠIE CENY AGROKOMODÍT

Online aktualizácia priamo z burzy Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel. Aktualizované každých 10 minút

pottinger

agbiz-KUHN-performer

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov

Basf Revysol

200x800px-Agromagazin-Revysol