logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

zatva_Markiza_2Komentár: Super televízne vystúpenie agromanažérov z Nových Zámkov


Marek Šimunek: „U nás sa tvorí základná surovina pre chlieb náš každodenný a to je najdôležitejšia hodnota v živote človeka. Vo svete je veľa ľudí, ktorí jedlo nemajú“.

 

Vždy v krajinách na západ od nás obdivujem neprehliadnuteľné skutočnosti, ktoré hovoria o vysokom statuse farmárov v tunajších spoločnostiach. Poľnohospodárske mechanizmy majú prednosť na cestách, neplatia pre ne zákazy vjazdu, domáci vodiči sú k nim ohľaduplní. Tunajší obyvatelia neničia pastevné zariadenia, nevstupujú tam, kde nemôžu, zvieratá majú na cestách prednosť...

Postavenie poľnohospodárov v slovenskej spoločnosti je, žiaľ, iné. Príčin je mnoho. Určite k nim patrí hlavne to, že vyše 40 rokov pôda patrila všetkým, a súčasne nikomu. Dnes je už väčšina jej vlastníkov známa. No vzhľadom na historické skutočnosti mnohí ani nevedia, kde ju majú, ani ako sa k nej dostali...

No - a priznajme si - za viaceré veci si môžeme my poľnohospodári sami. Patria k nim aj naše nie vždy vydarené vystúpenia v médiách či rôzne nešťastné statusy na sociálnych sieťach. Samozrejme, roľník nikdy nebol hercom. Ale profi herecké výkony nie sú ani potrebné. Často stačí len úprimne a zrozumiteľne vyjadriť, čo naše gazdovanie pre spoločnosť znamená.

Preto som sa veľmi potešil pri pozeraní večerných správ najsledovanejšej televízie 28. júla. Trojminútová reportáž bola o ukončení žatvy (1 660 ha) v spoločnosti Poľnohospodár Nové Zámky. Juraj Hatala, Patrik Ferus a riaditeľ Marek Šimunek podľa mňa ukázali, ako má dobré mediálne vystúpenie vyzerať. Vyslovili krásne a pravdivé myšlienky. V závere zaznelo poďakovanie všetkým žatevným pracovníkom, ale i vodičom na cestách za trpezlivosť. Oceňujem aj prácu redaktora a kameramana.

Netreba veľa. 3 minúty reportáže, ktorú vám odporúčam pozrieť si (42. až 45. minúta) na internete v archíve, je podľa mňa dobrým príspevkom k tomu, aby nás spoločnosť začala vnímať v lepšom svetle. Klobúk dolu, novozámockí poľnohospodári.


Ján HubaNajaktuálnejšie ceny agrokomodít

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel. Aktualizované každých 10 minút
agrofilm

2021-08-agropoistenie

pottinger

agbiz-KUHN-performer

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov