logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

imrisek_marekNominácia do súťaže NAJ agromanažér 2021: Marek Imrišek


Pre Mareka Imrišeka znamená poľnohospodárstvo predovšetkým farmárčenie a nie len podnikanie v poľnohospodárstve s cieľom dosahovať čo najvyšší zisk. I to je jeden z dôvodov, prečo tento agromanažér odmieta ďalšiu expanziu pestovateľských výmer vo svojom podniku.

 

„Nechcem viac hektárov, aby som nepreskočil z farmárčenia do agropodnikania“, vyjadruje svoj názor M. Imrišek. Ako dodáva, človek by totiž mal mať predovšetkým radosť z práce, ktorú robí. To je jeden z dôvodov, prečo sa tento agromanažér neustále snaží podnecovať v kolektíve dobrú náladu a vzájomnú súdržnosť tak, aby všetci cítili, že sú dôležitou súčasťou firmy, v ktorej pracujú. Každý má vo firme svoje miesto a vie presne, čo má robiť, čo napomáha k výraznému zefektívneniu výroby.

Pracovný manažment majú v tejto firme „vyšperkovaný“ dokonca tak, že každý traktorista má len svoj traktor a svoje náradie, z ktorými nemôže nikto iný pracovať a to vrátane M. Imrišeka. Možno sa to zdá „uletené“, ale tento prístup vedie k tomu, že každý zamestnanec sa dokonale stará o to svoje, pretože vie, že ak si to poškodí, bude sa mu robiť horšie. Jasným dôkazom toho je skutočnosť, že v Malante nedávno predávali svoj 20 - ročný traktor John Deere, ktorý bol napriek svojmu veku naďalej v top stave. Niet tak pochýb, že precíznosť na strane ľudí je v tomto podniku jednou z hybných síl, ktorá drží jeho fungovanie na vysokej úrovni. Táto črta je pritom výrazne viditeľná práve na práci Mareka Imrišeka, pričom neraz prechádza až do perfekcionizmu. Mať porasty či stroje v dobrom stave je totiž podľa jeho slov základným kameňom pre úspešnú budúcu úrodu. Okrem toho tento manažér lipne na tom, aby naďalej napredoval, pričom neustále hľadá nové riešenia, ktoré by farme pomohli.

Plánovanie a logistika sú potom ďalšími silnými prednosťami tohto agromanažéra. O originalite prístupu M. Imrišeka k podnikaniu okrem toho, že jeho prioritným poslaním nie je len generovanie zisku svedčí i fakt, že sa na podniku sústredí dominantne na práce, ktoré prinášajú vyššiu pridanú hodnotu. Napríklad v rámci kamiónovej dopravy robí aj zložité rozvozy, o ktoré iný dopravcovia nemajú záujem a preto za dopravu môže účtovať mierne vyššie ceny, pričom nemusí naháňať kilometre a udrží si stálych obchodných partnerov.

 

Celý profil konateľa spoločnosti Imrišek, s.r.o., Ing. Mareka Imrišeka si môžete prečítať v AGROMAGAZÍNe 07/2021 na s. 7-9.

Časopis AGROMAGAZÍN si môžete predplatiť tu.

 

Snímky: Štefan Ščecina

Nosnú flotilu autodopravy tvoria 3 kamióny.

Imrisek_kamiony

Pohľad z vtáčej perspektívy na žatvu pšenice.

Imrisek_zatvaNajaktuálnejšie ceny agrokomodít

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel. Aktualizované každých 10 minút
agrofilm

2021-08-agropoistenie

pottinger

agbiz-KUHN-performer

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov