Banner_Agobiznis_1000x150-2021

logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

trhy a ceny analýzy kurzy.cz

euro03SANAGRO kupuje poľnohospodársku divíziu spoločnosti ESIN

Marta Kováčová

Skupina SANAGRO, ktorá sa zameriava sa na oblasť prvovýroby

v domácom agrosektore, kupuje poľnohospodársku časť spoločnosti ESIN. Po kúpe sa podiel obhospodarovanej pôdy skupiny SANAGRO navýši z 18,8 tisíca na 31-tisíc hektárov.

Kúpa poľnohospodárskej časti spoločnosti ESIN pre nás znamená diverzifikáciu portfólia smerom na východ Slovenska, kde SANAGRO doposiaľ nepôsobilo. Aktivity skupiny sme doposiaľ sústredili na  západné a stredné Slovensko. Získaním fariem patriacich pod ESIN budeme vedieť ešte efektívnejšie využívať synergie v rámci celej skupiny,“ uviedol generálny riaditeľ SANAGRO Tomáš Kohút, ktorý dodal, že kúpou pod seba preberajú aj kompletný manažment agro divízie ESINu.

SANAGRO aktuálne vlastní 10 fariem na západnom a strednom Slovensku, kúpou sa jeho portfólio rozšíri o 8 fariem a 4 bioplynové stanice na východnom Slovensku. Zároveň sa navýši aj počet zamestnancov z 280 na 484.

V skupine SANAGRO sme našli najvhodnejšieho partnera pre kúpu našej poľnohospodárskej divízie. Veríme, že jeho silná a stabilná pozícia na trhu, ako aj dobré meno v sektore, zaistí ďalší rast fariem, ktoré doposiaľ patrili pod spoločnosť ESIN,“ uviedol Tomáš Kukučka, predseda predstavenstva ESIN Group.

Obe strany sa zhodli, že výška transakcie nebude zverejnená.

Transakcia podlieha schváleniu Protimonopolným úradom SR.

Marta Kováčová
Agentúra NextinaNajaktuálnejšie ceny agrokomodít

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel. Aktualizované každých 10 minút

Interagros

pottinger

agbiz-KUHN-performer

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov

SK_Agrobiznis_BOKY_200x800-2021-1

SK_Agrobiznis_BOKY_200x800-2021-2