logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

projekty agromagazínu súťaž naj NAJ agro dievča, agro chlapec: Ohlasy semifinalistov na aktuálne prebiehajúcu súťaž

NAJ agro dievča, agro chlapec: Ohlasy semifinalistov na aktuálne prebiehajúcu súťaž

Perinbaba šantila, ale nás neodradila, sneh sa valil z oblohy, my sme to však nevzdali...

boli sme veľmi zvedaví...

Benedikt, 2.A: Vo štvrtok 7.2. 2013, ráno o 6:30 sme vyrazili z našej školy zo SOŠ v Liptovskom Mikuláši. Za volantom náš pán riaditeľ, ako spolujazdec  štvrták Michal Mikula  a na zadnej sedačke my druháci,  Lucia Kapustová,  Alexandra Hajásová a ja -Benedikt Uherek . Cieľ – Nitra,  kde sa máme zúčastniť súťaže NAJ agro dievča, NAJ agro chlapec. Zdalo sa, že sa nedostaneme ani zo školy kvôli veľkému množstvu snehu, ktorý v noci napadol a stále neprestával padať. Ak sme chceli niekam ísť, museli sme auto vytlačiť.  Vďaka zručnosti vodiča, nášho pána riaditeľa, sme prekonali túto prvú prekážku. Potom už cesta pokračovala bez ťažkostí. Keďže sme nechceli riskovať,,že zapadneme na Donovaloch, naša cesta  trvala skoro štyri hodiny. Ja  som väčšinu cesty prespal, veď ma čakal  ťažký deň.  Keď sme dorazili, dostali sme predbežné informácie o tom, čo nás čaká. Vyzeralo to všetko úplne super. Konkurencia sa mi zdala  v pohode. Po dvanástej to všetko začalo. Mal som trocha trému, ale keď som sa postavil pred mikrofón opadla zo mňa a cítil som sa prirodzene. Po prvom kole nasledovala  trojhodinová prestávka. Mohli sme sa zúčastniť prednášok, ktoré sa konali  v sále. My sme navštívili obchodný dom a dali sme si obed. O tretej popoludní začalo druhé kolo, ktoré už bolo viac osobné. Ani sme sa nenazdali a už sa blížilo vyhodnotenie. Pre mňa a Miša sa skončilo úspešne, dievčatá už nemali toľko šťastia, ale verím, že si to vynahradia v ďalšom roku. Ja som postúpil do finále ale Michal zabodoval najviac ako sa dalo, získal titul NAJ agro chlapec. Nasledovali dve pesničky venované nám súťažiacim od rapera Parazitta. A už bolo pred nami len fotenie a cesta  späť. Dopadlo to pre našu školu úspešne a možno zabodujeme aj 20-teho marca vo finále. Necháme sa prekvapiť.
Sáša 2.A:  Som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť niečoho takéhoto. Aj keď sa mi nepodarilo prebojovať ďalej, bola to veľká skúsenosť do života. Mala som možnosť spoznať skvelých ľudí, ktorí v našom odbore veľa znamenajú, alebo ešte len budú znamenať. Zo začiatku som bola nervózna z toho, že budem vystupovať na pódiu pred množstvom dôležitých ľudí, ale príjemná atmosféra a milí moderátori sa postarali o to, že nervozita zo mňa aspoň trošku opadla. Bol to skvelý zážitok a takúto skúsenosť prajem zažiť každému chlapcovi a dievčaťu, ktoré študuje v našom odbore.
Lucia, 2.A: Som rada, že som mohla zažiť také dobrodružstvo a spoznať toľko skvelých ľudí. Napriek tomu, že som zo začiatku nemala dobrý pocit a mala som veľkú trému, nakoniec všetko dobre dopadlo. Aj keď som nepostúpila, tak to neľutujem a bola  by som rada, ak by som sa mohla zúčastniť aj o rok. Možno budem mať viac šťastia...
Michal, 4.A: ja vám to poviem takto: bol som neskutočne šťastný, nečakal som to a budem sa usilovať aj nabudúce, aby som sa umiestnil čo na najvyššom mieste.Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

agromanazer 2020

pottinger

AGBIZ-kuhn-axis-300x600

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov