logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

projekty agromagazínu najagromanažér Nominácia na NAJ Agromanažéra 2011: T. Kasnyik

Nominácia na NAJ Agromanažéra 2011: T. Kasnyik

PD Strekov poznajú mnohí ako jednu z hlavných vinárskych oblastí, ktorá je hrdá na svoje dedičstvo.

No PD Strekov pod vedením zmladeného kolektívu na čele s predsedom predstavenstva Tomášom Kasnyikom sa vyznačuje i ďalšou silnou výrobnou stránkou. Tou je prvovýroba mlieka. Podnik sa môže popýšiť aktuálnou úžitkovosťou dojníc na úrovni 9300 l mlieka na dojnicu za normovanú laktáciu. Priemerné náklady na produkciu 1 kg mlieka má podnik za prvých 8 mesiacov tohto roka na úrovni 0,29 EUR/kg, pričom realizačná cena predstavuje 0,314 EUR/kg. Vlani náklady predstavovali 0,28 EUR/kg, pričom realizačná cena dosiahla 0,27 EUR/kg. Po započítaní dotácií tak bol segment výroby aj vlani v miernom zisku. Prínosom je i to, že spoľahlivý odberateľ produkcie platí na 8. deň. 
Na dosahovanie efektivity má manažment svoj vlastný recept. Každoročne stanovuje na základe aktuálnej a očakávanej situácie na trhu plány tržieb, ktoré keď príslušný pracovníci segmentu presiahnu, získajú nárok na prémie. Ak trikrát za sebou sklamú, čaká ich výpoveď. Systém funguje, napokon produkcia mlieka vzrástla v Strekove za ostatných 7 rokov z 3500 l na dojnicu a laktáciu na súčasných 9300 l. Výsledkom bolo i zdvojnásobenie platov zamestnancov v tomto odvetví.
Tomáš Kasnyik sa sústredí i na podporu a propagáciu odberateľov ich produkcie hrozna, zväčša menších domácich vinárov. Súčasne sa snaží viac priblížiť k spotrebiteľovi. A to každoročným organizovaním Strekovského festivalu vína.

Jeho progresívne zmýšľanie a veľmi dobré výsledky si určite zasluhujú nomináciu na titul NAJ Agromanažér roka 2011, ktorú redakcia AGROMAGAZÍNu organizuje tento rok už po tretíkrát.

Nominácia na NAJ Agromanažér za september 2011:
Tomáš Kasnyik, predseda predstavenstva PD Strekov (na snímke)

Viac o T. Kasnyikovi a PD Strekov sa dočítate v aktuálnom čísle AGROMAGAZÍNu 09/2011.

/AGROBIZNIS/Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

pottinger

kuhn spravocanie pôdy

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov