logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

projekty agromagazínu najagromanažér Nominácia na NAJ Agromanažér 2012: F. Szikura, výkonný riaditeľ Agrostaar KB, s.r.o.

Nominácia na NAJ Agromanažér 2012: F. Szikura, výkonný riaditeľ Agrostaar KB, s.r.o.

Progres stratégie podniku v oblasti predaja z dvora sa najviac manifestuje v oblasti predaja hydiny, dominantne výkrmových kačíc.

„Tento rok sme vyprodukovali 70 tis. jednodňových kačíc, a už v novembri nemáme čo predávať“ hovorí o rastúcom záujme o kačice F. Szikura. Podnik nedávno investoval do malého bitúnku, pričom rokovania vedie i s jedným zo slovenských obchodných reťazcov, ktorý by mal záujem o väčšie množstvá kačíc. Keďže v SR nefunguje žiadny bitúnok, úvahy sú aj o zriadení veľkého bitúnku v réžii podniku. Manažment však otvorene hovorí o obavách z neistej politiky obchodných reťazcov a i preto je skôr opatrnícky. „Rozhodli sme sa ísť vlastnou cestou. Nekonkurovať ani obchodným reťazcom a ani s maďarskou produkciou“ ozrejmuje riaditeľ. Ako dodáva, v K. Brode chcú staviť na kvalitu a ďalej podporovať stratégiu predaja konečnému spotrebiteľovi. Nerastie totiž len záujem o vykŕmené kačice ale aj o jednodňové kačice či mladé kačice. Na ďalší odchov podnik tento rok predal viac ako tretinu celkovej produkcie jednodňových kačíc. V prípade priameho predaja kurčiat za 2,20 EUR/kg jat. hm. sa pritom dokážu dostať na cenu 1,45 EUR/kg ž.hm., čo je výrazne viac ako ponúka veľkoodberateľ (aktuálne 0,96 EUR/kg ž. hm.). I to je dôvod, prečo podnik chce pri realizácii svojej produkcie predovšetkým v rámci živočíšnej a špeciálnej výroby ísť svojou vlastnou cestou. Navyše F. Szikura si je vedomý, že táto cesta znamená udržiavať vyššiu zamestnanosť v obci a udržiavať živočíšnu výrobu v číslach, pre ktoré sa ju stále oplatí robiť. Pravý poľnohospodár má mať podľa neho rastlinnú i živočíšnu výrobu a on chce takýmto poľnohospodárom ostať.Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

pottinger

kuhn spravocanie pôdy

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov