Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

trhy a ceny zookomodity Do ČR a SR dodaný traktor Valtra s poradovým číslom 1000

ValtraDo ČR a SR dodaný traktor Valtra s poradovým číslom 1000

Štefan Ščecina


Pre predajcu poľnohospodárskych strojov je 1000 kusov veľmi pekné vysvedčenie,

najmä ak si uvedomíme, že ide o samohybné stroje. Odovzdanie jubilejného traktora spoločnosťou Topagri bolo zároveň dobrou príležitosťou na menšiu oslavu. Tá sa uskutočnila vo februári v pražskom sídle fínskej ambasády. 

 

V roku 2005 bol pánu Jiřímu Zikmundovi doručený list od obchodného oddelenia fínskej ambasády. Išlo o prvotnú informáciu k možnosti zastupovania značky Valtra na českom a slovenskom trhu. Po jeho kladnej odpovedi nasledovalo niekoľko stretnutí priamo so zástupcami výrobcu a doladenie detailov obchodnej spolupráce. V roku 2006 tak vznikla spoločnosť Topagri. Začiatky neboli ľahké, bolo potrebné dať dokopy tím ľudí, vybudovať obchodnú sieť. To všetko sa dialo v čase, keď už bol trh s traktormi rozdelený a ostatné značky tu pôsobili dlhodobo. Predaj však postupne rástol a z roka na rok predávali viac, získavali nových zákazníkov. Jeden z prvých traktorov predali ekologickej farme Horymas SK, ktorá si neskôr kúpila ďalšie štyri. Šiesty v poradí si prevzali práve na slávnostnom podujatí. Tento traktor, s typovým označením Valtra T 254 Versu a v prémiovej výbave Unlimited, je presne tisícim v poradí, dodaným do Českej a Slovenskej republiky. Mimochodom, traktor s poradovým číslom 500 dodávali v roku 2013, čo ukazuje na skracujúce sa intervaly medzi jednotlivými jubileami.      

Ťažko si predstaviť úspešný rast trhového podielu, ktorý sa v súčasnosti pohybuje okolo 5 %, bez známej severskej kvality, charakteristickej pre značku Valtra.
Štefan Ščecina
AGROMAGAZÍN                                             
Foto: Slávnostného odovzdania tisíceho traktora sa zúčastnil aj Jari Rautjärvi, prezident spoločnosti Valtra a Jukka Pesola, veľvyslanec Fínska v ČR a SR.

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

banner-lemken-rubin10

banner-pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov