Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

trhy a ceny analýzy kurzy.cz

jahodyFutbal či jahody?

Ján Huba

V októbri asi nebolo na Slovensku človeka, ktorý by na základe frekvencií výskytu informácií v našich médiách nezachytil, že tréner futbalovej reprezentácie Ján Kozák odstúpil zo svojho postu. Príčinou bolo, že viacerí hráči nedodržali večierku.
Tak som i ja pár dní zo všetkých strán počúval, v akom poradí jednotliví hráči večer

prichádzali, kto sa po neskorom príchode kam posadil, kto sedel pri stene, kto vedľa koho, kto sedel pokojne, kto sa „hniezdil“, kto dýchal nahlas, kto pomaly (prepáčte, už som začal preháňať a fabulovať). Ešte po 3 týždňoch po tejto udalosti jej médiá venovali nemalú pozornosť.

 

V deň, keď posolstvá Jána Kozáka nechýbali v žiadnych správach mohol (veľmi pozorný poslucháč či divák) zachytiť aj kratučkú správu o tom, že na trhu sa objavili životu nebezpečné mrazené jahody z Poľska. Po troch týždňoch vyšlo najavo, že, našťastie, šarža vyvolávajúca žltačku sa na náš trh nedostala.

Jedlo a šport sú faktormi, ktoré majú vplyv na kvalitu nášho života. Pozornosť im preto venujú i médiá a je to určite správne. Len mi trochu ide o mieru. To, že médiá venujú tak veľký priestor futbalu, je ale úplne samozrejmé. Veď koľko sa o ňom hovorí v rodinách, na pracoviskách, v krčmách, na autobusových zastávkach. Určite viac ako o kvalitnom, zdravom jedle, reprezentovanom v tomto komentári jahodami.
A určite oveľa, oveľa viac ako o problémoch našich poľnohospodárov či o tom, že pomaly budeme musieť dovážať úplne všetko. Aj jahody, ktoré si každý z nás môže sám dopestovať (napr. aj na balkóne) a zamraziť. Nuž ale úprimne – koľkí z nás by sledovali program o tom, ako pestovať jahody v porovnaní s tým, koľkí sme sledovali informácie o tom, v akom poradí prichádzali futbalisti z večierky a aký „zasadací poriadok“ si pri diskusii s trénerom zvolili.

13. novembra zorganizoval Plantex Veselé jedinečnú akciu – novembrový samozber jahôd. Boli zdarma - s tým, že každý mal možnosť prispieť dobrovoľnou čiastkou na podporu Ligy proti rakovine. Samozberu sa zúčastnilo vyše dvetisíc ľudí. Na Ligu proti rakovine sa podľa  informácií, zverejnených na internete vyzbieralo 1 058, 52 eur.
Čiže okolo 50 centov bol ochotný venovať jeden samozberač jahôd. 50 centov za niekoľko kilogramov čerstvých, kvalitných jahôd. Vstupné na dedinský futbal je približne 1 euro, na ligový (napr. v Nitre 7 eur). Stačí?

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

banner-pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov