Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

projekty agromagazínu súťaž naj Optimalizujte náklady na ochranu rastlín rozumne! ADAMA

adama_ADOptimalizujte náklady na ochranu rastlín rozumne! ADAMA

Ing. Dalibor Báti, ADAMA Slovensko

Vážení pestovatelia, ADAMA Slovensko v nastávajúcej sezóne 2018 rozširuje svoju snahu ponúkať Vám kvalitné, cenovo dostupné a zaujímavé riešenia pre ochranu Vašich plodín. Keďže Váš záujem o naše užitočné balíky neustále rastie, okrem už overených prinášame aj 8 nových cenovo zvýhodnených balíčkov. Oslovte náš odborne zdatný technicko-poradenský tím, ktorý Vám vždy rád poradí možnosti úspory bez kompromisov v kvalite ochrany.

Prečo balíky od ADAMA? 

Ak sa pozriete detailne na ponuku našich balíkov, nájdete v nich iba naše najpredávanejšie a praxou overené produkty alebo novinky avšak vždy naozaj úsporné riešenia. Kúpou našich užitočných balíkov sa Vám nestane, že kúpite i to, čo v podstate nepotrebujete! Našou snahou je prinášať jednoduchosť do Vašej práce, prispieť k Vašej prosperite  a efektívne prenášať zľavu práve na Vás, našich konečných zákazníkov.
"Spojenie našich tradične nižšie postavených cien s 5 – 10 % garantovanou zľavou na užitočné balíky predstavujú jedinečnú možnosť na zníženie nákladov na ochranu Vašich plodín, za súčasného zachovania ich potrieb.“

Balík na fungicídno-insekticídne ošetrenie 20 ha obilnín v zložení Artemis 30 l + Pirimor 4 kg.
Artemis je 3-ložkový fungicíd s obsahom účinný látok fenrpopidin, tebuconazole a prochloraz určený pre kontrolu širokého spektra chorôb najdôležitejších obilnín ako je múčnatka, septorióza, hrzde, rynchospóriová škvrnitosť a choroby klasu. V dávke 1,5 l/ha je nabitý vysokou koncentráciou účinných látok t.j. 150 g tebuconazolu/ha, 300 g prochlorazu/ha a 225 g fenpropidinu/ha a to za špičkovú cenu ošetrenia/ha (len 38,9 €/ha v priemere minuloročných cenníkových cien). Dodatočná zľava 5 % z neho robí TOP fungicíd pre ošetrenie obilnín využiteľný počas celej vegetácie avšak predovšetkým na T1 a posledné ošetrenia. V balíku budete mať k dispozícii aj insekticíd Pirimor, ktorý je v dávke 0,15 – 0,26 kg/ha špecialistom na vošky s kontaktným a požerovým účinkom a schopnosťou v poraste fumigovať t.j. chrániť aj postrekom nedokonalo zasiahnuté časti rastlín. 

Fungicídny balík na 40 ha obilnín Artemis 60 L + Velocity 10 l.
Pre vysokú obľúbenosť širokospektrálneho Artemisu sme pre jeho fanúšikov pripravili aj druhý zvýhodnený balík - určený pre fungicídne ošetrenia pšenice, jačmeňa, raže a tritikale v dávke 1,5 l/ha Artemis + 0,25 l/ha akcelerátora systémových fungicídov - Velocity.
V zmysle výsledkov demo pokusov z roku 2017 (graf nižšie) realizovaných Doc. Ing. Hudecom priniesla práve táto kombinácia najvyššiu úroveň navýšenia úrody oproti neošetrenej kontrole.

Balík na fungicídne ošetrenie 2 x 50 ha jačmeňa Bontima 80 l + Leander 25 l.
V balíku, ktorý je špeciálne navrhnutý pre ochranu jačmeňa získate špecialistu na múčnatku so silným stop efektom účinnej látky fenpropidin – Leander + moderný dvozložkový fungicíd s obsahom účinnej látky isopyrazam (so skupiny SDHI) a cyprodinilu – Bontima poskytujúca dlhotrvajúcu účinnosť proti všetkým dôležitým chorobám jačmeňa, nespôsobuje fyziologické škvrnitosti a je vhodným doplnkom antirezistentnej stratégie. Náš tip: T1 Leander 0,5 – 0,75 l/ha, T2 Bontima 1,6 – 2 l/ha - dávku voľte podľa aktuálneho potenciálu pre rozvoj chorôb.

Využite aj balík na fungicídne ošetrenie 2 x 20 ha pšenice, slnečnice a repy v zložení Bumper Super 20 l + Amistar Xtra 15 l.
Tento široko použiteľný balík s obsahom štyroch navzájom sa dopĺňajúcich účinných látok môžete kreatívne využiť v rôznych fungicídnych systémoch. V ochrane pšenice aplikujte Bumper Super (propiconazole + prochloraz) v dávke 1 l/ha do T1 ošetrení proti steblolamu, hrdziam, múčnatke či septóriám a následne Amistar Xtra (azoxystrobin + cyproconazole) použite na preventívnu ochranu vlajkového listu (T2). Naviac Bumper Super môžete použiť v delenej dávke 2 x 0,6 l/ha a tak predĺžiť jeho ochranné krytie. V systéme jedného ošetrenia slnečnice aplikujte Amistar Xtra v rastovej fáze kvitnutia BBCH 61 – 69). V systéme 2 ošetrení ho pozicionujeme do T1 ošetrenia v 4 – 8 listoch a následne Bumper Super do kvetu z dôvodu, že rezistentné populácie bielej hniloby sa nachádzajú skôr na začiatku vegetácie. V repe cukrovej proti cekrosóre aplikujte Amistar Xtra max. 1x, preventívne alebo pri prvých príznakoch choroby, najneskôr do konca augusta. Pri neskorých zberoch repy, pri ktorom sa plánujú 2 fungicídne vstupy, Amistar Xtra odporúčame aplikovať do T1 a ako druhý širokospektrálny fungicíd Bumper Super v dávke 1 – 1,2 l/ha podľa infekčného tlaku.

Nový balík na ošetrenie 50 ha repky olejnej v čase kvetu - Custodia 50 l + Mavrik 10 l.
Custodia je našim lídrom pre fungicídne ošetrenie repky v plnom kvete. Obsahuje vyváženú kombináciu jednej z najsystémovejších preventívnych účinných látok azoxystrobín + úč. l. tebuconazole poskytujúcej kuratívny (liečebný) účinok proti bielej hnilobe a ďalším dôležitým chorobám repky. Ošetrené porasty sú dlhodobo zdravé a zelené – tzv. green efekt, ktorý sa prejavuje tým, že rastlina dlhšie tvorí a následne ukladá asimiláty. Aplikujte ho preventívne, alebo na začiatku výskytu bielej hniloby, od fázy začiatku kvitnutia až do konca kvitnutia (BBCH 61-69) v dávke 1 l/ha. MavrikNeo Formula je moderný insekticíd s vylepšenou kompatibilitou, ktorý zaručuje razantné riešenie proti blyskáčikovi repkovému v repke olejke a v horčici, vrátane rezistentných populácií a zároveň zaisťuje vysokú bezpečnosť voči včelám a ďalším užitočným organizmom.  Obsahuje účinnú látku (tau-fluvalinate, ktorá pôsobí kontaktne a cez tráviacu sústavu cieľového hmyzu. Dávka: 0,2 l/ha.
Custodia 50 l + 5 l Grátis. Pre tých, ktorý si prípravok v minulých rokoch vyskúšali a obľúbili, sme v tomto roku pripravili mimoriadnu zľavu 10 % vo forme tovaru grátis.

Balík na komplexné herbicídne ošetrenie 50 ha kukurice v zložení Nikita 30 kg + Rollwet 10 l.
Nikita je komplexný EPOST – POST herbicíd s obsahom 3-účinných látok (dicamba, mesotrione, nicosulfuron) riešiaci v dávke 0,6 kg/ha + 0,2 l/ha zmáčadla Rollwet široké spektrum širokolistých a trávovitých burín vrátane pichliača, durmanu, láskavcov, mrlíkov, bažanky, hviezdice, podslnečníka, portulaky, mlieča, pupenca, ježatky, pýru, ciroku alepského, prosa a iných. Ide o jedinečné spojenie časom preverených účinných látok. Príjem účinných látok burinami sa navzájom vhodne dopĺňa. Mesotrione je prijímaný hypokotylom, koreňom a listami, dicamba koreňmi a listami a nicosulfuron listami vyvíjajúcich sa burín.

Poslednou novinkou je herbicídny balík na PRE ošetrenie 10 ha slnečnice a zemiakov Efica 960 EC 10 l + Racer 25 EC 20 l.
Prípravok Efica 960 EC s obsahom ú.l. s-metolachlor spoľahlivo a dlhodobo drží pod kontrolou ježatku kuriu, metličku, ale taktiež psiarku, moháre, stoklasy, proso či prstovku. Bonusom naviac je vedľajšia účinnosť na dvojklíčnolistové buriny ako sú láskavce, rumančeky, hluchavky, zemedym a ďalšie. Preto je vhodným partnerom do kombinácií určených na kompletnú likvidáciu burín v kukurici, slnečnici, repe cukrovej, zemiakoch, sóji, hrachu, atď. Prípravok Racer 25 EC je osvedčeným partnerom v boji proti karanténnej ambrózii palinolistej, ktorú likviduje už v dávke od 2,5 l/ha. V boji proti bežnému burinnému spektru už dávka 2 l/ha poskytuje razanciu, dlhodobý účinok a vysokú selektivitu k ošetrovaným plodinám. V tejto dávke je často používaným partnerom pre clearfieldové a expressové technológie. Na dosiahnutie zodpovedajúceho herbicídneho účinku je žiadúca dostatočná vlhkosť pôdy a kvalitne pripravená pôda bez hrúd.
Náš tip: PRE Racer 2 l + Efica 960 EC 1 l/ha.

 


Kontakty na náš tím a viac informácií o použití našich prípravkov sa dozviete na našej webovej stránke:
www.adama.com/slovensko/sk.
Sledujte nás aj na našej novej facebookovej stránke
@adamaslovensko a zistite viac...

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

banner-lemken-rubin10

banner-pottinger

 

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

chov pole mechanizacia

sady vinoteka agromagazin