Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

novofructMatečná: Máme potraviny svetovej kvality! Slovenskí výrobcovia zabodovali v Paríži

Mgr. Zuzana Peiger Ačjaková

Slovenskí výrobcovia žnú úspechy na jednom z najprestížnejších potravinárskych veľtrhov na svete SIAL Paríž. 27. ročník medzinárodného sviatku potravinárov prilákal vyše 7000 vystavovateľov z viac ako 100 krajín.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR pri tejto príležitosti zorganizovalo podnikateľskú misiu, na ktorú zobralo zástupcov viacerých slovenských firiem zapojených do projektu agrorezortu Chcem dodávať.

„Veľtrh SIAL Paríž je prehliadka toho najmodernejšieho, čo sa vo svetovom potravinárstve urodilo za uplynulé dva roky. Som hrdá na to, že medzi top inováciami veľtrhu figurujú slovenské výrobky. Je to dôkaz, že naše potraviny dosahujú svetovú kvalitu a sú schopné konkurovať špičkovým zahraničným produktom,” poznamenala podpredsedníčka vlády
a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.

Slovenské spoločnosti Divas drink International (s vitamínovými nápojmi), McCarter
(s rastlinnými mliekami), Maxsport (s proteínovou nátierkou, raw tyčinkami a proteínovými chipsami) a Novofruct SK (s ovocnými nápojmi) sa zaradili medzi top inovátorov a z veľtrhu si odnášajú prestížne tituly SIAL Innovation Selection. Nezávislá porota zložená z odborníkov z potravinárskeho priemyslu ich vyberala spomedzi 2355 prihlásených produktov z celého sveta.

„Takéto spoločnosti treba podporiť a dať ich za príklad výrobcom, ktorí majú tiež potenciál zaujať zahraničné trhy,” podotkla G. Matečná.

Agrorezort pomáha slovenským firmám nadväzovať medzinárodné obchodné kontakty
a rozširovať exportné aktivity prostredníctvom takzvaných podnikateľských misií. Veľtrh SIAL je jednou z najdôležitejších zastávok, ktorú môžu v rámci nich absolvovať.

„Úlohou agrorezortu je podporovať našich výrobcov aj v presadzovaní sa na zahraničných trhoch. Na veľtrh s nami zavítali zástupcovia 34 slovenských firiem zapojených do projektu Chcem dodávať, ktoré sa o to dlhodobo usilujú. SIAL je pre nich unikátnou príležitosťou nazbierať nielen obchodné kontakty, ale aj inšpiráciu od firiem, ktoré udávajú aktuálne trendy v modernom potravinárstve,” uviedol Milan Lapšanský, generálny riaditeľ sekcie potravinárstva a obchodu MPRV SR.

Francúzsky veľtrh SIAL je najväčším svetovým potravinárskym veľtrhom, ktorý sa zameriava na inováciu potravín. Pokrýva 21 produktových odvetví, ako sú nápoje, ovocie, zelenina, biopotraviny, mliečne výrobky, mrazené výrobky, mäsové výrobky či hotové jedlá. Vystavovatelia tu predstavujú takmer 10 percent svetových inovácií. Veľtrh sa koná každé dva roky v Paríži a dosahuje 160-tisícovú návštevnosť. Aktuálny 27. ročník prilákal 7 020 vystavovateľov zo 109 krajín. Veľtrh odštartoval v nedeľu (21. októbra 2018) a potrvá až do štvrtka (25. októbra 2018).

Slovenskí vystavovatelia na veľtrhu:

BGV

Gas Familia

Koliba Dairy

Novofruct SK

Školské hospodárstvo – Búšlak

Pečivárne Liptovský Hrádok

Maxsport

Tekmar Slovensko

McCarter

Divas drink International

EU Poultry

Účastníci podnikateľskej misie:

Kondor EU

Púchovský gazda

Liptov Food

  1. Kulis

Migami

Fit Bakers

Víno Mrázik Devín 4m-trade

Emmka

Projekt Market

Cannature

BioTatry odbytové družstvo

Erbia

Celpo

Wellberry

DSD Partners

Tatranské čokolády

Poľnohospodárske družstvo Slatina nad Bebravou

Koan Trade

ADC Poprad

Sojaprodukt

NoSKin

createc msc

Rybárstvo Stupava

SlovChips

Naturiq

Cera mel

Fromax

Berhet

Agrokarpaty

Liana-golf

Solide Slovakia

Ing. Radmila Drevaňová

SweetPro

Agrodružstvo Bánová

Mgr. Zuzana Peiger Ačjaková

Štátny radca |Odbor komunikácie a marketingu |Kancelária ministra

MPRV SR

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

banner-lemken-rubin10

banner-pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov