Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

 

baner-konferencia

macko-alexanderNominácia do súťaže NAJ agromanažér 2018: Alexander Macko

Alexander Macko patrí do skupiny poľnohospodárov, ktorí uprednostňujú overené postupy hospodárenia pred experimentovaním. Napriek tomu veľmi dobre vie, že uspieť na trhu si vyžaduje využívať sedliacky rozum a súčasne značnú dávku flexibility a i odvahy.

Veď ako inak by sa mohol úspešne etablovať v odvetví chovu ošípaných, ktoré zaznamenalo dlhé roky úpadku? A. Macko však našiel spôsob ako si udržať príjmy v tomto segmente výroby, pretože neustále sa snaží vnímať potreby trhu a adekvátne na to nastavovať podnikateľskú stratégiu. Priznáva, že práca so zvieratami je jeho srdcovou záležitosťou a i keď je ekonomická situácia v živočíšnej výrobe na Slovensku komplikovaná, chce v tejto oblasti podnikať naďalej. Nesnaží sa však direktívne manažovať rodinnú farmu, ale chod biznisu usmerňuje tak, aby sa v ňom vedeli čo najviac realizovať všetci členovia rodiny - manželka, i synovia. Vie, že každý z členov rodiny má svoje silné stránky a jeho úlohou je vytvoriť vo firme každému z nich čo najideálnejšie podmienky na to, aby tieto svoje silné stránky uplatnili. Jednotu v držaní pokope prenáša z rodiny i na široké okolie. V regióne pôsobí niekoľko ďalších podobne veľkých poľnohospodárov, pričom A. Macko dbá na spoločnú vzájomnú kooperáciu. „Podnikať v tomto regióne nie je ľahké, buď všetci padneme alebo všetci spoločne zotrváme“, hovorí „mušketierskym spôsobom“ na dôležitosť vzájomnej spolupráce tento sympatický farmár z veľkokrtíšskeho okresu.

Celý profil A. Macka, konateľa spoločnosti Macko family, s.r.o., si môžete prečítať v AGROMAGAZÍNe 03/2018 na s. 7 až 9.

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

naj agromanazer 2018

najstroj-2019

najnaj-d1
naj-ch1

euralis_dec18

banner-lemken-rubin10

banner-pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov