lg_banner_a

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

potravinyPrieskum: Nákup potravín v e-shopoch vzbudzuje v SR ešte nedôveru

TASR

Hoci sú nákupy cez internet na Slovensku už štandardom, objednávanie potravín v e-shopoch vzbudzuje u Slovákov ešte nedôveru.

Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Ipsos, ktorý sa robil na reprezentatívnej vzorke 525 respondentov v septembri tohto roku.
Prieskum ukázal, že 98 % respondentov využíva na nakupovanie elektronické obchody, pričom 35 % opýtaných ich používa niekoľkokrát do mesiaca. Najčastejšie nakupovanými kategóriami produktov sú oblečenie, drogéria a kozmetika a parfumy.
Naopak, podľa prieskumu na Slovensku stále pretrváva nedôvera pri nakupovaní potravín cez internet. Približne 60 % respondentov totiž uviedlo, že si potraviny takýmto spôsobom nekupuje nikdy. A takmer polovica opýtaných nenakupuje cez internet ani lieky, výživové doplnky alebo poistenie.
So svojím posledným nákupom cez internetový obchod bolo spokojných 92 % respondentov. Pritom 22 % ľudí zapojených do prieskumu uviedlo, že už nikdy nenakupujú v e-shope, s ktorým mali negatívnu skúsenosť a ďalších 44 % sa takémuto e-shopu vyhne, ak budú mať možnosť kúpiť rovnaký tovar inde. Vzhľadom na širokú dostupnosť e-shopov a nimi ponúkaných produktov je teda podľa prieskumu lojalita zákazníkov k ním nízka a kľúčovú úlohu hrá práve spokojnosť po každom jednotlivom nákupe.
V prieskume zároveň 26 % ľudí uviedlo, že už zažilo pri nakupovaní cez internet negatívnu skúsenosť. Najčastejšie išlo o dlhú dodaciu lehotu tovaru, jeho poškodenie alebo tovar nezodpovedal popisu uvedenému v e-shope, prípadne bol doručený poškodený. Naopak, veci, ktoré dokážu zákazníkov e-shopu potešiť, sú najmä darčeky k nákupu, rýchlosť dodania alebo zľava pri objednávke.

/TASR/

konferencia2018_300x90

Ceny komodít na trhoch - klikni pre rozšírenú tabuľku

komodita

burza mena cena
pšenica EURONEXT/Matif EUR/t 160.75
repka EURONEXT/Matif EUR/t 352.00
kukurica EURONEXT/Matif EUR/t 154.75
EÚ pšenica CBoT, USA EUR/t 165.00
pšenica KBB,SR EUR/t 130.50
kukurica KBB,SR EUR/t
135.00

najmanazer_300x90

euralis-2018-1

lemken-banner-vega

banner-pottinger

 

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

chov pole mechanizacia

sady vinoteka agromagazin