konferencia-banner-up2

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

Nominácia NAJ agromanažér 2017: Pavol Vojník

Pavla Vojníka možno komplexne charakterizovať ako človeka, ktorý sa chce neustále zlepšovať v tom čo robí.

„Rád skúšam nové veci, ktoré ma zaujmú a ktoré majú potenciál priniesť výsledky v našej pestovateľskej lokalite“, prezrádza prvý muž manažmentu rastlinnej výroby. Do nových vecí sa však nehrnie „po hlave“. V DONE pod jeho vedením môžete nájsť viacero menších parciel,

 

na ktorých skúša nové odrody, resp. hybridy plodín, tiež rôzne systémy hnojenia a ďalšie agrárne postupy. Výmery s novými hybridmi rozširuje postupne, keď sa na miestnych ťažkých a glejovitých pôdach osvedčia, ich pestovanie dostáva „zelenú“ v širšom meradle. K jeho srdcovkám nepochybne patria experimenty s hybridnými pšenicami, s ktorými dosahuje skutočne úctyhodné výsledky. Jeho profesná profilácia smerom k výžive a ochrane rastlín zanecháva na jeho práci nezmazateľné stopy. Má otestovaný celý rad výživových doplnkov pre plodiny a vďaka tomu slušný prehľad o tom, čo v tunajších výrobných podmienkach funguje skvele a čo funguje menej, resp. vôbec. Jeho vôľa pre racionálne experimentovanie ako aj chuť učiť sa novým veciam sú nepochybne hlavnými motormi, ktoré ťahajú rastlinnú výrobu v podniku na neustále vyššiu úroveň.

Celý profil vedúceho RV v spoločnosti DONA, s.r.o. V. Revištia Ing. P. Vojníka si môžete prečítať v AGROMAGAZÍNe 07/2017 na s. 7-9.

Ceny komodít na trhoch - klikni pre rozšírenú tabuľku

komodita

burza mena cena
pšenica EURONEXT/Matif EUR/t 160.75
repka EURONEXT/Matif EUR/t 352.00
kukurica EURONEXT/Matif EUR/t 154.75
EÚ pšenica CBoT, USA EUR/t 165.00
pšenica KBB,SR EUR/t 130.50
kukurica KBB,SR EUR/t
135.00

najmanazer_300x90

euralis-2018-1

lemken-banner-vega

banner-pottinger

 

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

chov pole mechanizacia

sady vinoteka agromagazin