Basf Revysol

logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

soja_nemeckaSója: Spoločnosť Hauptsaaten začína tromi odrodami sóje

Od januára bude spoločnosť Hauptsaaten v Nemecku predávať tri odrody sóje. Okrem predaja osiva chce spoločnosť v Nemecku vybudovať konvenčné aj ekologické množenie.

Veľmi skorá odroda ROYKA (000) sa podľa informácií spoločnosti vďaka svojej bezpečnej zrelosti hodí aj do neskorších oblastí a hraníc pestovania sóje. Odroda je krátka až stredne dlhá, veľmi stabilná a má stredný až vysoký prístup k prvému struku.

ALBIENSIS (000/00) vykazuje o niečo neskoršiu zrelosť, ale aj vyššie výnosy. Veľmi robustná odroda má dobrý vývoj v mladosti a je stabilná. Hovorí sa, že jej struky odolné proti prasknutiu zaisťujú dobrú úrodu.

Odroda KOFU (00) je najnovšia odroda Hauptsaaten, ale zároveň aj najvýnosnejšia! Je zhruba porovnateľná s kukuricou s číslom FAO 260. Vďaka rýchlemu vývoju a rýchlej pokryvnosti pôdy - KOFU dobre znáša aj ďalšie rozostupy riadkov. Huňatý typ s nápadne vysokým uchytením prvého struku sa dá bez problémov zbierať.

Odrody KOFU a ALBIENSIS majú veľmi svetlý pupok, a preto sú vhodné aj na potravinárske účely. Všetky odrody sóje sú balené v jednotkách po 125 000 zrnách. V roku 2022 budú dostupné iba konvenčne vyrábané semená. Od jari 2023 budú na trh umiestnené aj organické semená produkované v Nemecku.

 

Zdroj: topagrar

Preložila a upravila Martina Gondeková NPPC-VÚŽV Nitra

Snímka: www.hauptsaaten.deNAJAKTUÁLNEJŠIE CENY AGROKOMODÍT

Online aktualizácia priamo z burzy Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel. Aktualizované každých 10 minút

pottinger

agbiz-KUHN-performer

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov

Basf Revysol

200x800px-Agromagazin-Revysol