logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

ATT00452Profesionálne stroje šetria čas, energiu i financie

Či už ide o údržbu stajní, fariem, skladov, síl, prípadne hospodárskych strojov a náradia, agrosketor je azda najnáročnejším odvetvím na čistotu.

Nie je to iba otázka legislatívy a bezpečnosti, ale aj hospodárnosti. Či už ide o drobného chovateľa, prípadne farmára, alebo o veľkovýrobcu – základným predpokladom plynulého chodu prevádzky sú efektívne, a teda profesionálne čistiace technológie. Odborník spoločnosti Kärcher Slovakia vysvetľuje, prečo je dôležité jasne odlišovať hobby a profi stroje a čo sa v konečnom dôsledku viac vyplatí.

 

Počiatočné náklady treba vnímať v širšom kontexte

Motivácia nakupovať hobby stroje je pomerne jednoduchá – nižšia obstarávacia cena. Náklady na stroj však treba vnímať v kontexte životnosti i efektívnosti, a teda aj návratnosti investície. „Vo všeobecnosti možno povedať, že profesionálne stroje – čo sa v agrosektore týka napríklad zametacích strojov, vysávačov či vysokotlakových čističov – majú oveľa vyššiu životnosť. Hobby riešenia totiž nie sú stavané na každodenné používanie a dlhé pracovné intervaly. Ďalším obrovským rozdielom býva výkon. Vyšší výkon znamená efektívnejšiu prácu, šetrí čas, a tak aj energiu a financie,“ vysvetľuje Juraj Mikulášik, odborník spoločnosti Kärcher Slovakia. Za zmienku tiež stojí odolnejšia konštrukcia profesionálnych riešení či širšia škála funkcií, ako je napríklad samodezinfekcia či ekonomický režim, ktorý opäť súvisí s návratnosťou investícií.

Vysokotlakový čistič zo segmentu hobby vyčistí kombajn iba ťažko

Pri pohľade na konkrétne technologické riešenia je rozdiel v rámci hobby a profi segmentu ešte markantnejší. Zatiaľ čo v prípade ručného zametacieho hobby stroja je praktický plošný výkon okolo 100 m2/hod., v prípade profesionálnych zametacích strojov dosahujú plošné výkony do 12 800 m2/hod. Zametacie stroje so sediacou obsluhou dokonca do 23 520 m²/hod. Podľa odborníka je však najmarkantnejší rozdiel v segmente vysokotlakových čističov.

„Či umývate kombajn s prietokom 300, alebo 1 300 l/hod., teda približne 1 alebo 4 hodiny, je skutočne veľký rozdiel. Nejde však iba o výkon. Ťažko by ste zo zeme umyli celý kombajn vrátane podvozku bez profesionálneho príslušenstva, ako sú rôzne typy nadstavcov s 20 až 30 m vysokotlakovej hadice bez straty výkonu. V agrosektore majú pritom mimoriadne veľký význam vysokotlakové čističe s ohrevom, ktoré v hobby segmente nenájdete. Horúcovodné čističe – v porovnaní s čističom bez ohrevu – nielenže ušetria ešte o 40 % viac času, ale vďaka čisteniu horúcou vodou, prípadne parou možno zredukovať alebo úplne vynechať chemické prostriedky, čo jednak šetrí náklady na dezinfekciu a zároveň umožňuje čistiť aj priamo na poli,“ uzatvára Mikulášik.

Vďaka špeciálnej akcii spoločnosti Kärcher môžete teraz výmenou akéhokoľvek starého vysokotlakového čističa za nový a profesionálny ušetriť až 400 alebo 700 eur. Akcia platí pre akýkoľvek vysokotlakový vodný bez ohľadu na výrobcu či segment. Viac info na 037/32 12 150.

ATT00455

karcher-logoCeny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

Pozvanka-na-DEN-POLA-zrusene

agrofilm

pottinger

kuhn spravocanie pôdy

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov