logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

osipaneÍrsko bude propagovať európske bravčové a hydinové mäso v Číne a Mexiku

Miroslav Záhradník

Na informačnú a propagačnú kampaň Írskej potravinovej rady (Bord Bia)

zameranú na podporu európskeho bravčového a hydinového mäsa v Číne a Mexiku v objeme 3,82 milióna EUR bolo pridelené spolufinancovanie Európskej komisie vo výške 3,05 milióna EUR.

 

Oznámenie o financovaní tejto trojročnej iniciatívy uvítal írsky minister poľnohospodárstva Michael Creed. Kampaň s názvom „Európske bravčové mäso a hydina - excelentnosť v zabezpečovaní kvality a bezpečnosti potravín“ sa začne začiatkom roku 2020 a zameria sa na kombinovanú populáciu 1,5 miliardy ľudí na týchto dvoch kľúčových dovozných trhoch. Minister Creed v komentári ďalej uviedol: „Rozvoj čínskeho a mexického trhu s európskym bravčovým mäsom a čínskeho trhu s európskou hydinou je nanajvýš dôležitý pri udržiavaní a raste týchto sektorov v Írsku a pri zabezpečovaní návratnosti pre výrobcov. Cieľom tejto kampane je vybudovať a posilniť povedomie o vysokých európskych štandardoch kvality a výroby bravčového mäsa a hydiny - vrátane tých z Írska - a vybudovať na týchto trhoch pozitívny imidž dôveryhodného partnera. Činnosti v rámci kampane budú zahŕňať veľtrhy, technické semináre, digitálne médiá a PR. Budú zamerané na profesionálov v oblasti obchodu, kľúčových hráčov na trhu a médiá. Okrem toho Bord Bia a ministerstvo poľnohospodárstva privítajú 60 obchodných zástupcov z Mexika a Číny, aby navštívili írske farmy a výrobcov. Tara McCarthy, generálna riaditeľka Bord Bia, uviedla: „Zabezpečenie tohto financovania z EÚ zdôrazňuje dôveru v Írsko ako dobre etablovaného vývozcu kvalitného, ​​udržateľne produkovaného bravčového mäsa a hydiny. Táto kampaň nám dáva príležitosť rozšíriť a prehĺbiť náš propagačný dosah v širšom spektre čínskych regiónov pre bravčové mäso a zvýšiť povedomie o našich možnostiach výroby hydiny. „Aktivity kampane na mexickom trhu pomôžu podporiť a preniknúť do tretieho najväčšieho svetového vývozného miesta pre bravčové mäso“ dodáva. Čína je v súčasnosti druhým najväčším vývozným trhom pre írske bravčové mäso s hodnotou vývozu za prvých osem mesiacov roka na úrovni vyše 93 miliónov EUR. Írsko má prístup na čínsky trh s bravčovým mäsom od roku 2008 a v súčasnosti pracuje na dosiahnutí prístupu trh v Mexiku. Prístup na mexický trh, ktorý ročne dováža 1,3 milióna ton bravčového mäsa by bol podľa Bord Bia dobrou príležitosťou.
Írsko v súčasnosti nemá prístup na trh s hydinovým mäsom v Číne. Očakáva sa, že dovozy čínskej hydiny sa v krátkodobom až strednodobom horizonte výrazne zvýšia v dôsledku obmedzení ponuky bravčového mäsa. V roku 2019 sa očakáva nárast dovozu čínskej hydiny na 642 tis. ton, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 83 % viac. Cieľom tohto programu je pomôcť vybudovať povedomie o európskom a írskom sektore hydiny medzi čínskymi spotrebiteľmi a položiť základy na zabezpečenie prístupu na čínsky trh.

Zo zdrojov agriland preložil a upravil:

Miroslav Záhradník, NPPC-VÚŽV NitraCeny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

pottinger

kuhn spravocanie pôdy

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov