logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

pekarenPrologis: Postupne zaniká model klasických maloobchodov

/TASR/

Retailové modely podliehajú zmenám spolu s rastom dodávateľských reťazcov spojených

s elektronickým obchodovaním.

 

Postupne zaniká model klasických maloobchodov. Uvádza to vo svojej správe spoločnosť Prologis, ktorá prevádzkuje sklady a distribučné centrá v strednej a východnej Európe. Vlastní a spravuje 4,3 milióna štvorcových metrov priemyselných plôch v 40 logistických parkoch.
Maloobchodníci častejšie vnímajú dodávateľský reťazec ako konkurenčnú výhodu, než ako nákladné centrum a začínajú dávať tejto možnosti prednosť. „Pre dodávateľské reťazce to znamená menej nákladov na maloobchody a viac na logistické nehnuteľnosti, obzvlášť priestory v blízkosti hlavných populačných centier,“ konštatuje sa v správe.
Podľa nej sa maloobchod v budúcnosti bude spoliehať na bezprostrednú dostupnosť a rozmanitosť produktov, tzv. synchronizovaný obchod. „Takisto aj predajcovia a značky reagujú na nákupné zvyklosti generácie mileniálov a nové technológie, ako sú napríklad rozšírená a virtuálna realita,“ uvádza dokument.
Budúcnosť dodávateľských reťazcov si vyžaduje zameranie na väčšiu efektivitu, ktorú majú podporiť technológie, alternatívne palivá, autonómne vozidlá, robotika, respektíve automatizácia a prediktívna analytika. Ovplyvniť ju môže zvýšená urbanizácia s väčším preťažením a rozsiahlejším zastavaným prostredím, uzatvára správa spoločnosti Prologis.

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

banner-lemken-rubin10

banner-pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov